(Všechny fotografie z Noci kostelů 2013, z našich farností, najdete ve fotogalerii.)

Křečovské zvony při Noci kostelů 2013http://youtu.be/ZtrobShEceE

 

                                   Noc kostelů Kaznějov a Obora

 

       Již podruhé jsem našla tu odvahu a přihlásila kaznějovskou kapličku do evropské akce Noc kostelů. Tentokrát se k nám připojil i kostel v Oboře a tak šlo vše snáze.

       V šest hodin večer jsme začínali zvoněním, zvonily děti – někdo lépe, někdo hůře, ale s velkou chutí a nasazením. Otec Vlastimil se stal zaslouženě středem zájmu malých i dospělých. A zaujal všechny. Děti z MŠ Kaznějov - Pod Továrnou nám zazpívaly veselé písničky o myšce, o mamince, zarecitovaly. Paní učitelka Epikaridisová je doprovodila hrou na harmoniku a napovídala a povzbuzovala, maminky i tatínkové drželi palce a vše se podařilo. Pak měl každý možnost zapálit svíčku, pomodlit se, meditovat, seznámit se s historií kapličky, které bylo letos 120 let! Ta první stála jinde a již po ní nejsou žádné stopy. Vzhledem k tomu, že do kaple se vejde velmi málo lidí, přesunuli jsme se všichni do prostorů městského úřadu, speciálně klubu divadla Štace. Procházkou jsme se alespoň trochu zahřáli. Zde, již v teplíčku, nám zazpívaly děti z pěveckého souboru ZŠ pod vedením p. učitelky Barbořákové. Bylo přítmí, hořely svíčky …. Pak již každý se zájmem prohlížel výstavu nebo se zastavil u stolečku s myškou Blážou. Paní spisovatelka Jarmilka Léblová dětem četla ze své knížky pro děti, jak jinak, vždyť hrdinka myška Blaženka žila i v kostele a putovala s námi do Obory. Žádné s dětí neodešlo bez obrázku myšky a razítka na ruce.

       Výstava měla dvě témata – Kytička pro kapličku a Nahlédni klíčovou dírkou. A k vidění byly krásné věci, od jednoduché kresbičky až po složitější vyjádření i kresby Santiniho kostelů. Velmi za to dětem i všem učitelům děkuji. S instalací a soustředěním prací mi obětavě pomohla paní učitelka Houbová. Protože vyučuje výtvarnou výchovu, řada prací vznikla pod jejím vedením.

     Atmosféra byla moc pěkná, veselá a příjemná. Mnozí vydrželi až do 20. hodiny. Jiní odešli domů, nebo dále pokračovali za programem do Obory. Zde je přivítal Jaroušek Bartůšek s maminkou, provedl návštěvníky kostelem, pomohl jim s hledáním dalších myšek, seznámil je s historií, ukázal a vysvětlil liturgické náčiní, knihy, roucha, nabídl víno …… byl prostě úžasný a co víc, jistě i nejmladším organizátorem Noci kostelů nejen v diecézi, ale možná i v Evropě ! 

     Noc kostelů je krásná, dumavá, veselá, otevřená, tvůrčí, podnětná, sdělující. Pro organizátory náročná, trochu „zmatková“, rozechvělá, neklidná, úlevná, povzbuzující, nádherná. A jaké pocity máte Vy ? 

    Musím také ještě jednou poděkovat všem, kteří mi s organizací pomohli a to Misionářům oblátům z Plas, Biskupství Plzeň, Krajskému úřadu Plzeňského kraje, starostům Kaznějova, Obory a Dobříče, ZŠ Kaznějov, oběma MŠ Kaznějov, ZŠ Dobříč,  spisovatelce Jarmilce Léblové, dětem, jejich rodičům a své rodině.

 

                                                                                                                                 A hlavně Bohu, za vše.

                                                                                                                                                                                                                                                                       M. 


 

  • cheap jordans shoes for sale
  • whoelsale nhl jerseys
  • cheap jordans shoes
  • Cheap Jerseys
  • Retro jordans for sale
  • Cheap basketball shoes
  • Michael jordan shoes for sale
  • cheap jordans shoes
  • cheap nhl jerseys
  • cheap nhl jerseys